Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.RozumímDalší informace

Krmivo lisované za studena

Bellfor je rodinný podnik, který má 25 let zkušeností ve výrobě krmiva pro domácí zvířata. Každé zvíře by mělo dostat jen vysoce kvalitní, přírodní krmivo. Nejlepší přítel člověka by neměl být jen unavený, ale zdravý, vitální a především šťastný. To je důvod, proč Bellfor klade důraz na kvalitní suroviny v potravinářské kvalitě společně s vitamíny a minerály.

Přírodní složky do značné míry z našeho regionu (Německo), v souladu s vysokým obsahem masa a absencae obilovin a škodlivých přísad.  Krmivo se lisuje za studena a proto všechny důležité přírodní vitamíny a minerály zůstanou maximálně zachovány.  Výsledkem je vysoce stravitelné krmivo pro citlivé psy. Vyrobeno v Německu.

Jaký je rozdíl mezi krmivy extrudovanými a za studena lisovanými?

Extrudovaná krmiva
Termicky extrudovaná krmiva jsou vyrobena rychlejší a levnější technologií extrudace. Práškové komponenty se podle receptury promíchají, přidá se trochu vody a vzniklá kaše se v extrudéru za vysokého tlaku (cca 4 atmosféry) a vysoké teploty protlačí přes děrovanou šablonu (výměnné koncovky tím vznikají různé velikosti a tvary granulí) a promění se v granuli. Část krmivových složek extrudovaných granulovaných krmiv jsou při zpracování na moučky u prvozpracovatelů (výrobci mouček) ohřáty na vysoké teploty . Následně jsou pak tyto práškové moučky u výrobců krmiv při extruzi ještě jednou šokově ohřány na vysokou teplotu (120 až 200 stupňů). Extruzí granulovaná krmiva jsou tak prakticky upečena. Bioaktivní látky obsažené ve směsích se znehodnocují již při teplotě od 45 stupňů. Touto vysokou teplotou je kromě bílkovin, enzymů a tuků poškozena a zničena velká část přírodních vitamínů, stopových prvků a minerálních látek. Výrobcům extrudovaných krmiv po teplotním znehodnocení přírodních vitamínů tedy nezbývá, než-li do svých krmiv následně přidat umělé vitamíny a minerálních látky, které mají úlohu krmivo konzervovat.

Za studena lisovaná krmiva
Krmivo BELLFOR je na rozdíl od extrudovaných krmiv vyroben pomalejší, ale zato velmi šetrnou technologií lisováním za studena. Díky lisování tak mají granule o 30% menší objem nežli krmiva extrudovaná. Krmné komponenty se podle receptury promíchají a směs se za studena protlačí přes trubkové koncovky lisovacího stroje. Vylisované kusy se pak lámou na menší kousky. Tato studená technologie výroby garantuje, že prakticky všechny přírodní vitamíny, minerály a ostatní bioaktivní látky zůstanou ve své původní podobě a v celém původním spektru.

Krmivo Bellfor obsahuje velké množství vysoce kvalitního masa, čerstvě sklizenou a na vitaminy bohatou zeleninu a další přísady s základními živinami.
Za studena lisované krmivo je pro psa vysoce stravitelné a je také často používán jako BARF-alternativní (krmení syrovým masem, kostmi a syrové zeleniny). Toto krmivo je ideální BARF alternativou, protože jídlo je velmi blízko k optimální poměr všech esenciálních vitamínů, aminokyselin, mastných kyselin a minerálů. Další výhodou je, že se můžete bezpečně vyhnout nemocem způsobeným chybami jako nedostatečné nebo nadbytek živin, které často dochází při krmení BARFem. Vhodné pro psi, kteří mají citlivé zažívání.
 
Jak postupovat při změně krmiva na za studena lisované?
První den dostane 90% starých granulí a 10% nových. Až se dostaneme na poměr obrácený tedy 1:9. Pokud se v průběhu přechodu dostaví průjem, je nutné se vrátit o krok zpět na poměr, který psu ještě vyhovoval, pár dní setrvat a pak zkusit opětovně poměr změnit.