Anglický bulteriér: plemeno s pověstí gladiátora

Jak napovídá pojmenování plemene, původ anglického bulteriéra bychom měli hledat na britských ostrovech. Plemeno bylo dříve chováno k psím zápasům a získalo si tak nepříliš dobrou pověst, kvůli které trpí dodnes. V následujících řádcích vám ale prozradíme, proč se vyplatí poznat anglické bulteriéry blíže. 

anglicky-bulterier

Osobitý přítel s instinktem lovce

Anglický bulteriér patří k nejznámějším teriérům. Navzdory pověsti a předsudkům je to plemeno s neuvěřitelně velkým srdcem a bezmeznou oddaností svému majiteli. Jsou veselí, energičtí, aktivní a budou vám skvělými společníky na dlouhé procházky i pro nejrůznější rodinné aktivity. Dobrou volbou tak pro ně budou granule pro aktivní psyMilují společnost a ocení tak takové páníčky, kteří nejsou příliš často mimo domov. 

Dostatek pohybu je stěžejním předpokladem pro spokojený život anglického bulteriéra, stejně jako důsledná výchova. Než si jej pořídíte, vezměte v potaz jeho temperament a hlídací i lovecké instinkty. Vyžadují skutečně zodpovědné majitele, jinak se mohou stát nebezpečnými především menším zvířatům. Pokud se mu ale budete věnovat, vycvičíte jej snadno.

Postava, která budí respekt

Anglický bulteriér je středně velkým plemenem, které vyniká skvělou formou, atletickou postavou a neuvěřitelnou silou. Charakteristickým znakem jsou i masivní kosti a svaly, krátké nohy s širokými tlapkami pro dobrou stabilitu a především výrazná a podlouhlá hlava. Mají krátkou, hladkou a lesklou srst různých barev, která odolává i náročným povětrnostním podmínkám. Její barva se různí, od bílé přes plavou a hnědou až k černé, výjimečné nejsou ani kombinace odstínů. K tomu, abyste ji udrželi v dobré kondici, stačí pravidelné kartáčování.  

Klíčové informace

Velikost

střední

Váha

22–38 kg

Délka života

10–14 let

Srst

krátká

Povaha

energická, oddaná, hravá

Nároky na pohyb

střední