EXTRA SLEVA 10% na značku ONTARIO | Kód: ONT10

Zapomeňte na předsudky a objevte dobrosrdečnost dobrmanů

Málokteré plemeno je tak často obětí stereotypů jako právě dobrman. Ačkoliv na první pohled budí respekt, v jádru je to dobrosrdečný a oddaný pes. Ovšem pouze za předpokladu správné výchovy. Bude vhodným mazlíčkem i pro vás?

dobrman

Trénink na prvním místě

Toto plemeno si získá vaše srdce svou oddaností a inteligencí. Hodí se pro lidi s aktivním životním stylem, protože dobrmani potřebují dostatek pohybu i cvičení. Jsou nejen skvělými společníky, ale také pracovními psy. Dobrmani jsou využíváni jako psi policejní nebo vojenští, a to díky jejich ochranářskému instinktu a schopnosti rychle reagovat na nebezpečí. Mají také skvělý vztah s dětmi. 

Než si ale dobrmana pořídíte, je třeba mít na paměti, že jde o velkého a silného psa, který vyžaduje kvalitní socializaci a trénink poslušnosti, abyste jej dokázali zvládnout. V opačném případě se u něj může projevit agresivita a nedůvěřivost k cizím lidem. Pokud se vám ale výchova povede, získáte dobrosrdečného a milujícího psího kamaráda.  

Atletický a impozantní vzhled

Dobrmani jsou velcí a majestátní psi. Mohutné a silné tělo stojí na osvalených nohách, které z nich dělají skvělé a rychlé běžce i skokany. Typický je pro ně také výrazný hrudník, velká hlava s mohutnou čelistí a uši mírně stočené směrem dopředu. Mají hladkou a lesklou krátkou srst v černé nebo hnědé barvě s charakteristickými světlými značkami na hrudi a tlapách. Zde si vystačíte s běžnou péčí zahrnující pravidelné vyčesávání. 

Dobrou zprávou je, že dobrmani jsou považováni za velmi zdravé psí plemeno, které není náchylné k dědičným chorobám. Podobně jako u jiných velkých plemen se mohou potýkat s dysplazií kyčelního kloubu. Abyste předešli zdravotním komplikacím, věnujte dostatečnou pozornost výběru vhodných granulí pro velké psy i péči o srst a chrup.

Klíčové informace

Velikost

velká

Váha

35–45 kg

Délka života

10–13⁠ let

Srst

krátká

Povaha

inteligentní, aktivní, ochranitelská

Nároky na pohyb

vysoké