Francouzský buldoček: městský psík a skvělý společník

Ačkoliv by vás název plemene mohl zmást, předci francouzských buldočků pocházejí z Anglie. Odtud je do Francie převezli řemeslníci vyrážející za prací, kteří si je vzali s sebou jako společníky a odháněče krys. A asi se nedivíte, že si je pro jejich roztomilý a unikátní vzhled Francouzi zamilovali. Jste na tom stejně? Zjistěte o tomto plemenu více. 

francouzsky-buldocek

Francouzský buldoček jako nenáročný “gaučák”   

Podle některých pes do bytu nepatří, francouzský buldoček však toto tvrzení vyvrací. Nepotřebuje mnoho prostoru ani pohybu a štěká zřídkakdy, takže se bez problému hodí i do menšího bytu ve městě. Rád s vámi bude lenošit na gauči, ale také si rád hraje. A to i s dětmi nebo dalšími psy. Budete však muset už od štěněte pracovat na jeho socializaci, aby se příliš neprojevovaly jeho teritoriální sklony. Jeho výcvik je ale celkově jednoduchý, proto je plemeno francouzského buldočka doporučováno i začátečníkům. Občas ale můžete narazit na jeho tvrdohlavost, takže se obrňte trpělivostí a pamlsky a nečekejte, že spolu budete vyhrávat soutěže v poslušnosti. 

Odzbrojující pohled a netopýří uši

Bezpochyby existují elegantnější psí plemena, francouzští buldočci ale okouzlí svou jedinečností. Jsou malí, ale s mohutným a svalnatým tělem. Jejich roztomilý kukuč tvoří tmavě hnědé oči, charakteristický vrásčitý obličej a netopýří uši. Typickým znakem je mezi ušima zploštělá lebka. Jejich srst může mít různé odstíny od bílé po tmavou, výjimečné není ani žíhání. Je krátká, takže se poměrně snadno udržuje a vystačíte si s občasným kartáčováním. Línání se však nevyhnete, stejně tak počítejte i s tím, že toto plemeno trpí slintáním a také plynatostí. 

Klíčové informace

Velikost

malé

Váha

814 kg

Délka života

10–⁠14 let

Srst

krátká

Povaha

přátelská, hravá, mírná

Nároky na pohyb

nízké