Z důvodů velkého počtu objednávek se může dodání prodloužit. Děláme co to dá :) Děkujeme za pochopení.

Kavalír King Charles španěl: vznešené plemeno z královského dvora

Nádherný vzhled i povaha, to je Kavalír King Charles španěl ve zkratce. Své pojmenování získal podle krále Karla II., vášnivého milovníka psů. Často tak toto plemeno můžete vídat i na královských obrazech. Proč si je oblíbil samotný král a čím si získají i vás?

kavalir-king-charles-spanel 

Plemeno, které nejde nemilovat

Pokud nějaká vlastnost “kavalíry” vystihuje, pak je to přátelskost. Jedná se o mimořádně laskavé a oddané psy, kteří milují být ve společnosti své rodiny. Ale přátelští jsou i k ostatním lidem včetně dětí. Okamžitě si získají srdce každého, kdo je potká. Hodí se jak pro jednotlivce, tak i pro páry či rodiny. Kavalír King Charles španěl je citlivé plemeno, a tak k němu také přistupujte při výcviku. Tito psi mají rádi pohyb a hry, případně i aktivity jako agility. Vzhledem k jejich menšímu vzrůstu je ale nepřetěžujte.

Elegáni s hedvábnou srstí

Kavalír King Charles španěl je malé a elegantní plemeno psa s vyváženou stavbou těla. Má kulatou hlavu s výrazným čelem, velké a tmavé oči, z nichž vyzařuje inteligence a laskavost. Charakteristické jsou dlouhé, visící a nízko posazené uši. “Kavalíři” mají středně dlouhou srst s hedvábnou texturou, která může mít různé barvy, od červené a hnědé až po černou. Stejně tak může být jednobarevná, nebo v kombinaci s bílými skvrnami. Co se týče zdraví, nejčastěji toto plemeno trpí na srdeční problémy nebo syringomyelii. Nezapomínejte proto na pravidelné veterinární prohlídky a vhodně zvolené granule pro malé psy

Klíčové informace

Velikost

malá

Váha

6–8 kg

Délka života

9–14 let

Srst

středně dlouhá

Povaha

přátelská, hravá, citlivá

Nároky na pohyb

nízké až střední