Z důvodů velkého počtu objednávek se může dodání prodloužit. Děláme co to dá :) Děkujeme za pochopení.

Shiba inu: charismatické japonské plemeno

Shiba inu je jedním z nejstarších a nejpopulárnějších plemen v Japonsku, postupně si ale získává popularitu po celém světě. Jeho původ sahá až do 3. tisíciletí před naším letopočtem. Shiba inu byla vyšlechtěna jako lovecký pes v horských oblastech Japonska. V překladu znamená název plemene “malý pes”, což odkazuje na jeho relativně menší velikost ve srovnání s jinými loveckými plemeny. 

shiba-inu

Nezávislá a loajální shiba inu

Co se týče povahy, shiba inu je známá pro svou nezávislost. Přeložit tento rys můžeme jako tvrdohlavost, což pocítíte při výchově. Toto plemeno je také přirozeně ostražité a má dobře vyvinutý smysl pro pozorování a hlídání svého okolí. Dokáže tak včas varovat před cizími lidmi nebo jiným nebezpečím. Důležitá je proto její správná socializace, aby pes dokázal rozlišit mezi skutečnými hrozbami a běžnými situacemi. Charakteristická je shiba inu i svým sebevědomím a důstojností, což může vést i k dominantnímu chování vůči jiným psům. Díky své inteligenci se ale rychle učí, nejlépe na ni bude při výcviku fungovat pozitivní motivace.

Elegantní postoj, pozorný výraz

Co se týče vzhledu, shiba inu je elegantním středně velkým psem s vyváženou stavbou těla. Poznáte ji podle velké hlavy (v porovnání se zbytkem těla), širokého čela a černého (případně růžového) čenichu. K poznávacím znakům dále patří pozorný výraz, trojúhelníkové vzpřímené uši a tmavé mandlové oči. Srst poskytuje dobrou ochranu před chladem, na dotek je hrubší a objevuje se v několika barevných variantách, od krémové přes červenou až po černou. Abyste předešli zdravotním komplikacím, nezapomeňte vybrat vhodné granule pro psy.  

Klíčové informace

Velikost

střední

Váha

7–11 kg

Délka života

12–15 let

Srst

krátká až středně dlouhá

Povaha

inteligentní, samostatná, ostražitá

Nároky na pohyb

střední