Nezmeškej akci na Zásilkovnu za akčních 45 Kč pro objednávky do 15 kg

Malinois (belgický ovčák): všestranný a energický pes

Malinois, také známý jako belgický ovčák malinois, je jedním z nejvíce uznávaných a obdivovaných plemen psů na světě. Roli v tom hraje jeho všestrannost, inteligence a energie, které z něj dělají skvělého pracovního psa. Dnes je tak využíván v armádě, u policie, záchranářů i ve sportovních disciplínách. Bude se hodit i do vaší domácnosti?

malinois

Poslušný a pracovitý malinois

Malinois je ideální pes na trénink i pracovní aktivity díky své velmi inteligentní povaze i vytrvalosti. Zároveň vyniká vysokou úrovní energie, bez každodenního pobytu venku a cvičení se neobejde. Má však přirozený sklon k poslušnosti. Za váš čas se vám odmění extrémní oddaností a loajalitou. Se svými majiteli si vytváří silné pouto, chrání je za každých situací. Je také přirozeně ostražitý a pozorný, což z něj dělá dobrého hlídače. S ohledem na tuto vlastnost je však důležitá včasná socializace. Díky ní bude dobře vycházet s ostatními psy i lidmi, hodí se i k dětem, avšak je třeba dohled nad jejich interakcí.

Pes s nízkými nároky na údržbu

Malinois je středně velký pes s atletickou a svalnatou postavou. Má silnou hlavu, mandlové, tmavé oči a trojúhelníkovité vzpřímené uši. Typický je dobře vyvinutý hrudník, který pomáhá k dobré fyzické kondici a vytrvalosti. Jeho srst je krátká, hustá, s hrubou texturou. Poskytuje dobrou ochranu před nepříznivým počasím a majitele potěší snadnou údržbou, nevyžaduje totiž časté česání. Barvy mohou být různé, od červené po černou, běžné je i žíhání. Belgičtí ovčáci jsou obecně zdravými plemeny, objevit se však může dysplazie kyčelního kloubu nebo oční onemocnění. Předcházet zdravotním komplikacím můžete za pomoci vhodných granulí pro psy

Klíčové informace

Velikost

střední

Váha

20–30 kg

Délka života

10–14 let

Srst

krátká

Povaha

inteligentní, pracovitá, poslušná

Nároky na pohyb

střední