10 nejlepších hraček do vody pro psy

Horké dny lákají k výletu k vodě a jakožto psí páníčci samozřejmě berete svého čtyřnohého kamaráda s sebou. Pokud miluje vodu, bude z koupání nadšený už tak, ještě větší zábavu si však užijete, pokud mu pořídíte hračky do vody. Jak by měla taková psí hračka vypadat a s jakými nešlápnete vedle?

vodni-hracky-pro-psy

Jak vybrat vhodnou hračku do vody a jaké vlastnosti by měla mít?

Výběr hračky do vody pro psy není složitý a v zásadě pro něj platí stejná pravidla, jakých se držíte při výběru běžných hraček. K nim patří především bezpečnost, odolnost a jednoduchá údržba. Vyplatí se však dívat se dál a věnovat pozornost i dalším parametrům:

  • Schopnost plavat –⁠ naprosto zásadním bodem je, aby se hračka držela na hladině. Jinak bude pro psa prakticky nemožné ji chytnout a donést zpět.
  • Povrch –⁠ důležitou roli hraje i povrch. Při styku s vodou totiž většina hraček bude klouzat a bude pro psa obtížné se do ní zakousnout, jak je zvyklý. Hledejte proto hračky s texturovaným povrchem či výstupky, vhodné jsou třeba i provazy. 
  • Barva –⁠ pokud sáhnete po hračkách v zářivých odstínech, snadněji je ve vodě uvidíte vy i váš pes. 
  • Velikost –⁠ nevybírejte přehnaně velké hračky, které by pro psa představovaly problém při jejich “lovení” z vody.

1. Vystřelovací kachna

S touto hračkou v podobě kachny tak trochu zavzpomínáte na dětská léta –⁠ funguje totiž na principu praku. Jednoduše na zobák nasadíte gumu, napnete a vystřelíte. A váš pes může vylétnou za zábavou. Hračka má dolet až 20 metrů a je vyrobená z nylonu. Plave ve vodě, ale hodí se i pro hraní na souši.

hracka-pro-psy-vystrelovaci-kachna

2. Vodní želva

Hračka z látky v neoprenovém vzhledu v podobě želvy bude také ideální volbou do vody. Je naplněná umělým vláknem a navíc opatřená pískátkem, které vašeho psa bude bavit. S velikostí přes 25 cm se bude hodit i pro větší psy.

2-zelva

3. Záchranný kruh

Záchranný kruh k bezpečným radovánkám ve vodě neodmyslitelně patří. Tato hračka ve tvaru kruhu potěší především prvky, díky kterým bude pro psa snadné ji ve vodě zachytit. Na jejím povrchu nechybí lanka a výstupky, díky červené barvě se navíc ve vodě neztratí.

3-kruh

4. Aportovací hračka

Přímo k aportování je určena tato “tyč” do vody s lanem. Skládá se z textilního úchopu a silné tyče z TRP gumy, která zajišťuje odolnost a pružnost hračky. Navíc se dá snadno žvýkat, takže posiluje i psí dásně. Pro ještě větší zábavu tato hračka pro psy po stlačení píská!

4-aportovaci-hracka

5. Gumový míč

Co by to bylo za vodní radovánky bez míčku? Tento gumový míč s průměrem 8 cm potěší i menší pejsky, má velmi příznivou cenu a zároveň zajistí spoustu zábavy. Jakmile jej pes chytne, píská, a díky materiálu, kterým je TRP guma, je hračka nejen netoxická a hypoalergenní, ale i odolná a zároveň pružná.

5-mic

6. Záchranný plovák

Snadnost úchopu hračky psem a nepřehlédnutelná barva dělají spolu s materiálem tuto hračku v podobě záchranného plováku dalším vhodným společníkem do vody.

6-plovak

7. Ležící bobr

Plovoucí ležící bobr z neoprenu pobaví vás i vašeho psího kamaráda. Má velikost 27 cm, takže se hodí i pro větší plemena, a vašeho psa bude bavit, že jej může snadno zachytit za různé části –⁠ hlavu, kruhové tělo nebo třeba ocas.

7-bobr

8. XL chobotnice

Máte doma velkého rafana? Pak mu pořiďte taky velkou hračku, jakou je třeba tato 36 cm dlouhá chobotnice z látky s neoprenovým vzhledem. Je plněná umělým vláknem a opatřená pískátkem, vašeho chlupáče navíc bude bavit i tím, že ji může chytnout za jedno z mnoha chapadel.

8-chobotnice

9. Obrovská velryba

Pro ještě větší plemena psů bude skvělým vodním společníkem velryba, nebo alespoň její látková podoba v délce celých 48 cm. Tvar ideální k zachycení zuby, pískátko a především ona velikost z ní dělají jasnou volbu pro páníčky velkých mazlíčků.

9-velryba

10. Plovoucí míček

A ještě jeden druh míčku na závěr –⁠ oranžový míček z TRP gumy je pevný, pružný a žvýkací a funguje tak nejen jako vodní hračka, ale zároveň i jako zábavná zubní péče.

10-micek