Habešská kočka: Elegantní královna savany

Habešská (nebo také abyssinská) kočka je se svým pískovým kožichem a zářivýma zelenýma očima jedním z nejstarších plemen koček na světě. Pochází z Etiopie, ale její kořeny sahají až do starověkého Egypta. V roce 1884 byla poprvé představena na výstavě v Londýně a od té doby se těší vysoké prestiži mezi kočičími plemeny. Její exotický vzhled a temperament ji činí velmi populární jak mezi chovateli, tak mezi ostatními milovníky koček.

habesska-kocka

Aport? Pro habešskou kočku žádný problém

Typickými charakterovými rysy habešské kočky jsou vysoká úroveň energie a aktivity. Potřebují proto dostatek pohybu. Prostor pro hraní, který zahrnuje výškové prvky a interaktivní hračky pro kočky, je pro ně velmi důležitý. Stejně jako interakce s majiteli. Toto plemeno má rádo výzvy, a tak mu nebude činit problém lezení do výšky nebo třeba i aport. Často se setkáte také s projevy loveckých instinktů. Pokud ale věnujete habešské kočce svůj čas, získáte oddaného a láskyplného společníka.

Ztělesnění elegance

Pokud jde o vzhled, je habešská kočka středně velkým plemenem se štíhlou postavou a krásným a hedvábným kožichem. Srst je zbarvena do odstínu písku, s různými vzory nebo pruhy, které podtrhují její exotický vzhled. Nevyžaduje žádnou zvláštní péči, pravidelnému kartáčování se však nevyhnete. Nezapomeňte také na péči o uši a zuby a vhodnou volbu granulí pro kočky. Oči jsou velké, mandlového tvaru a mají výraznou zelenou nebo zlatou barvu. Poznávacím znamením jsou také dlouhé nohy a ocas, který vytváří její neuvěřitelně elegantní dojem. 

Klíčové informace

Hmotnost

4–⁠7,5 kg

Délka života

9–⁠13 let

Srst

krátká až střední

Povaha

inteligentní, sebevědomá, aktivní

Péče o srst a tělo

méně náročná