Z důvodů velkého počtu objednávek se může dodání prodloužit. Děláme co to dá :) Děkujeme za pochopení.

Tajemná krása ruské modré kočky

Ruská modrá kočka s hypnotickýma zelenýma očima a jemným šedým kožichem je nejen jedním z nejkrásnějších kočičích plemen, ale patří i k těm nejvzácnějším. Její původ je opředen tajemstvím, ale všechny indicie ukazují na Rusko. Poprvé se objevila na výstavách v Petrohradě na konci 19. století a zvláštní barva jejího kožichu a elegantní postava okouzlily mnoho lidí. A tak se rychle rozšířila po celé Evropě. Bude tento trochu tajemný společník vhodný i pro vás?

ruska-modra-kocka

Plemeno, které vám dodá klid

Povaha ruských modrých koček se dá popsat jako mírná, tichá, až plachá a rezervovaná. A to především v přítomnosti cizích lidí nebo ve stresových situacích. Potřebují trochu času na vybudování důvěry, ale jakmile si ji získáte, stanou se oddanými společníky. Se svými majiteli si vytvářejí silné pouto. Jejich vyrovnaná povaha má na páníčky příznivý a uklidňující vliv, což oceňují například lidé trpící stresem. Stejně jako většina dalších kočičích plemen jsou i ruské modré kočky zvídavými a chytrými tvory, rády se zapojují do nejrůznějších aktivit a rychle se učí. Bavit je bude i mentální stimulace, takže se vybavte interaktivními hračkami pro kočky.

Jedinečná barva srsti i očí

Ruská modrá kočka je středně velkým plemenem se svalnatou stavbou těla a jemnou, hedvábnou srstí. Vyniká neobyčejnou, modrošedou barvou srsti. Oči mají mandlový tvar a intenzivní zelenou barvu, která kontrastuje s odstínem kožichu. Působí velmi elegantním dojmem, a to také díky dlouhým nohám i ocasu. Péče o ruskou modrou kočku není složitá, pravidelné kartáčování bude stačit. Jde o velmi čistotné plemeno, stačí pouze kontrolovat a čistit uši. Ocení také vyváženou stravu, která bude kombinovat jak granule pro kočky, tak i mokré krmivo. 

Klíčové informace

Hmotnost

3,5–⁠5,5 kg

Délka života

15–⁠20 let

Srst

krátká

Povaha

inteligentní, přítulná, klidná

Péče o srst a tělo

méně náročná