Nezmeškej akci na Zásilkovnu za akčních 45 Kč pro objednávky do 15 kg

Norská lesní kočka: elegantní divoška s poutavou historií

Majestátnost, to je slovo, které norskou lesní kočku vystihuje nejlépe. Pochází z norské divočiny, kde se vyvinula z divokých kočkovitých šelem. Přirozeně se přizpůsobila drsnému a chladnému klimatu, a to především odolnou srstí, silnými svaly i širokými tlapkami, které jí usnadňují pohyb v terénu. Zláká i vás elegance této šelmy? Zjistěte více o jejím chování i vzhledu. 

norska-lesni-kocka

Šplhoun a objevitel

Co se týče povahy norské lesní kočky, jde o sebevědomé a přátelské plemeno. Je aktivní a inteligentní a nezapomíná na svůj lovecký instinkt. Energie a zvědavost jí vedou k prozkoumávání okolí a objevování nových věcí. Mají rády aktivitu a pohyb, proto jim nezapomeňte poskytnout prostor pro hraní a šplhání. Kočičí stromy pro ně budou tím pravým způsobem, jak mohou projevit své přirozené instinkty. Stejně tak ale uvítají i mentální stimulaci. Norské lesní kočky jsou také známé svou schopností se snadno přizpůsobit a vytvořit silné pouto se svými lidmi. Jsou to skvělí společníci pro rodiny i jednotlivce. 

Huňatá krasavice vyžadující péči

Co se týče vzhledu norské lesní kočky, mluvíme o středně velkém až velkém plemenu s robustním a silným tělem. Charakteristickým znakem je hustý a voděodolný kožich, který vyžaduje pravidelnou péči. Během podzimu a jara může více línat, v tomto období je potřeba ještě důkladnější kartáčování. Barva srsti je velmi různorodá, od tmavě hnědé až po stříbřitě šedou s nejrůznějšími vzory. Oči jsou obvykle zelené, u některých jedinců mohou být i zlaté. Stejně jako u kteréhokoliv jiného plemene nezapomeňte na vhodně zvolené granule pro kočky, které budou odpovídat jeho potřebám.  

Klíčové informace

Hmotnost

4–⁠8 kg

Délka života

14–⁠16 let

Srst

středně dlouhá

Povaha

přátelská, klidná, inteligentní

Péče o srst a tělo

středně náročná