Devon rex: kudrnatý a mazlivý společník

Devon rex na první pohled upoutá svým nezaměnitelným vzhledem s kudrnatou srstí. Pochází z Anglie, kde se poprvé objevil v roce 1960 jako výsledek přirozené mutace, která způsobila zkrácení srsti a vznik jemných kudrlinek. Co dalšího dělá devon rexy jedinečnými?

devon-rex

Devon rex vás nespustí z očí

Co se týče povahy, devon rexové jsou velmi společenští a milují interakci s lidmi. Jsou přátelští, nezávislí a mají rádi pozornost svého majitele. S chutí se zapojí do všech činností v domácnosti a budou sledovat každý váš krok. Milují hry a zábavu a svými kousky se vás budou snažit upoutat. Rychle se učí, takže můžete společně trénovat nejrůznější triky. Možná se dokonce naučí otevírat dveře. Vyžadují hodně fyzického kontaktu, rádi se mazlí a budou se vám láskyplně tulit na klíně. Lépe bude těmto kočkám v domácnostech, kde nebudou příliš často samy.

Nekonečně jemná srst

Devon rexové jsou středně velkým plemenem s elegantní a atletickou postavou. Mají tenké, ale silné nohy s kulatými tlapkami a středně dlouhý ocas. Hlava je trojúhelníkovitá s výraznými lícními kostmi a mandlovýma očima zelené, žluté, oranžové či jantarové barvy. Uši jsou velké a vzpřímené. Nejvýraznějším prvkem je jejich kudrnatá srst, která je krátká a tak jemná, že na dotek připomíná samet. Může být jednobarevná, například bílá, černá nebo šedá, ale neobvyklé nejsou ani kombinace barev či vzory. Nevyžaduje intenzivní kartáčování, může se však trochu mastit. Pro zachování zdravé kondice srsti zvolte vhodné granule pro kočky

Klíčové informace

Hmotnost

2,5–⁠5 kg

Délka života

9–⁠13 let

Srst

krátká

Povaha

věrná, společenská, přítulná

Péče o srst a tělo

méně náročná