Vrásčitý, pohodový a lenivý anglický buldok

Každý pes je jedinečný, ale anglický buldok svým vzhledem i charakterem přitahuje pozornost ještě o něco více. Může za to samozřejmě jeho vrásčitá tvář a robustní postava. Původně bylo toto plemeno vyšlechtěno pro souboje s býky, proslulo tak svou statečností. Když však byly tyto zápasy zakázány, soustředili se chovatelé na vylepšení temperamentu tohoto plemene a výsledkem je oblíbený domácí mazlíček. 

anglicky-buldog

Buldoci jako pohodáři pro každého

Ať už hledáte psa pro rodinu, pár či jednotlivce, anglický buldok může být tím pravým. Je milující, oddaný a klidný. Svými charakteristickými vráskami a přátelskou povahou si získá i vás. Možná vás překvapí, že buldoci vynikají velkou trpělivostí, takže se hodí i k dětem. Stejně tak se spřátelí i s dalšími domácími mazlíčky. Na rozdíl od mnoha jiných plemen jsou tak trochu introverti a rádi si odpočinou. Mají sklony až k lenosti. 

Pozor na váhu a vrásky

Anglické buldoky poznáte podle typické silné stavby těla, krátkých nohou a širokého hrudníku. Jedná se o středně velké a osvalené psy. Mají krátkou a hladkou srst, která může být bílá, červená nebo i žíhaná. S udržováním mít mnoho práce nebudete, vystačíte si s občasným kartáčováním. K poznávacím znakům patří i velká a široká hlava s vráskami na čele a na spodní čelisti. Je důležité záhyby kůže udržovat čisté, abyste předešli infekci. Jejich výrazný pohled podtrhují kulaté a tmavé oči. K častým zdravotním obtížím patří respirační problémy nebo chrápání způsobené anatomií obličeje. Pozor si dejte také na sklony k obezite a obezřetně vybírejte vhodné granule pro psy

Klíčové informace

Velikost

střední

Váha

18–25 kg

Délka života

8–10 let

Srst

krátká

Povaha

přátelská, oddaná, klidná

Nároky na pohyb

nižší