Nezmeškej akci na Zásilkovnu za akčních 45 Kč pro objednávky do 15 kg

Německý boxer: plemeno plné temperamentu

Jak napovídá pojmenování, kořeny boxerů hledejme v Německu, kde byli vyšlechtěni koncem 19. století. Za jejich předky jsou považováni teriéři nebo anglický buldok. Původně byli boxeři využíváni na lov velké zvěře, během druhé světové války se z nich stali i vojenští nebo pátrací psi. Poté se hojně rozšířili a stali se i oblíbenými společníky.  

nemecky-boxer 

Boxeři jako výrazné osobnosti

Jak napovídá jejich vzezření, němečtí boxeři jsou silní, odvážní a energičtí psi s velkou osobností. Bývají hodně oddaní své rodině a vynikají ochranitelským instinktem. Jsou i skvělými hlídači. Ačkoliv budí respekt, mají veselou a hravou povahu, kterou si často uchovávají i do pozdějšího věku. Vynikají také vysokou inteligencí, ale i temperamentem. Proto vyžadují důsledný trénink a dobrou socializaci. Mají sklony k dominanci a potřebují tak pevnou ruku a konzistentnost při výcviku. Ideální budou především pro aktivní majitele, s nimiž budou rádi běhat nebo zkoušet agility či flyball. Zvolte tak granule pro aktivní psy

Nepřehlédnutelní svalovci

Němečtí boxeři jsou středně velcí psi s dobře osvaleným tělem. Mají krátkou, lesklou a hladkou srst, která se snadno udržuje. Příliš nelíná a vystačíte si s běžným občasným kartáčováním. Kůže ale může být citlivá, proto k péči používejte šetrné produkty. K charakteristickým rysům patří robustní hlava s výraznými čelistmi a širokou lebkou, temně hnědé oči a středně velké, svěšené uši. Typický je i zakřivený ocas. Co se týče zdravotních komplikací, boxeři jsou náchylní k srdečním onemocněním, případně některým dědičným poruchám, jako je dysplazie kyčelního kloubu. 

Klíčové informace

Velikost

střední

Váha

25–32 kg

Délka života

10–12 let

Srst

krátká

Povaha

energická, temperamentní, bystrá

Nároky na pohyb

vysoké