Hotely pro zvířecí mazlíčky: jak fungují a na co se připravit?

Pokud patříte do řad majitelů domácích mazlíčků, nejspíš to znáte – od svého zvířecího kamaráda se jen těžko vzdalujeme na delší dobu pryč. V období dovolených se tomu však často nevyhneme. Psa sice můžeme vzít na spoustu míst s sebou, není to ale možné vždy a někdy mu nechceme zbytečně přidělávat stres spojený s cestou. Jestliže vlastníte kočku či jiné zvíře, je pak cestování se zvířetem takřka nemyslitelné. Co dělat v případech, že odjíždíte pryč a o mazlíčka se nemá kdo postarat? Řešení představují zvířecí hotely.  

hotely pro psy

Jak hotely pro zvířata fungují?

Zvířecí hotely jsou dnes velmi populární záležitostí a existuje jich celá řada. Liší se od sebe nejen tím, jaká zvířata ubytovávají (nejběžněji se setkáme s hotely pro psy a kočky), ale i svou úrovní. Tu si můžete představit podobně jako hvězdičky u klasických hotelů. Zatímco v některých zařízeních jsou zvířata ubytována v kotcích a klecích, jinde se prohánějí volně po zahradě a spí s majiteli v pokojích, v dalších pak nabízejí psům dokonce wellness služby. Právě nabízené služby a úroveň péče se samozřejmě promítá také v ceně a ne vždy ji navíc váš mazlíček uvítá. Přihlédněte tedy k jeho běžnému dni a potřebám a vyberte místo, kde se o něj postarají podobně, jako to děláte vy.

Co mazlíčkovi do hotelu sbalit?

Chystá se váš mazlíček na první pobyt v hotelu? Pak mu nezapomeňte připravit vše potřebné. Každý hotel má svá vlastní pravidla, která si určitě pečlivě prostudujte. Většinou se neobejdete bez očkovacího průkazu zvířete (váš mazlíček musí být zdravý, odčervený a mít všechna potřebná očkování). Dále mu přibalte věci, na které je je zvyklý a pomohou mu překonat stesk nad vaším odjezdem, jako jsou jeho oblíbené hračky nebo pelíšek. V mnoha případech mu s sebou můžete dát i krmivo, čímž často také snížíte konečnou cenu za pobyt. 

hotely pro zvířata

Jak vybrat správný hotel pro zvířata?

Pokud jste si do vyhledávače zadali heslo “zvířecí hotely”, patrně vám vyskočila spousta výsledků. Jak vybrat takové zařízení, kam svého mazlíčka umístíte naprosto bez obav? 

  • Podívejte se do hotelu předem

Jednoznačně nejlepší radou je si dané místo předem osobně i s vaším zvířetem prohlédnout. Ostatně, spousta hotelů to také vyžaduje. Především v případě psích hotelů chtějí majitelé vidět, jak se pes chová a zda se nejedná o problémového jedince. Pokud nabydou dojmu, že by mu pobyt u nich nesvědčil, mohou ho dokonce odmítnout. 

Při návštěvě se dívejte okolo sebe – sledujte, zda jsou zvířata v čistotě a je zde dbáno na hygienu. Všímejte si, zda se jim lidé věnují a jestli mazlíčci vypadají spokojeně. Mělo by být na první pohled jasné, že majitelé hotelu mají ke zvířatům kladný vztah a starají se o ně jako o vlastní. Pokud se vám cokoliv nezdá, raději se poohlédněte jinde – chcete přece strávit dny bez mazlíčka s vědomím, že je o něj dokonale postaráno. 

  • Projděte si recenze

O tom, zda vámi vybraný hotel bude dobrou volbou, vás mohou přesvědčit i recenze ostatních lidí, kteří sem své mazlíčky do péče svěřili. Nelze se jimi řídit stoprocentně, ale napoví mnohé. Pokud negativní recenze převažují, dejte od zařízení ruce pryč. Naopak hotely, kam lidé mazlíčky umisťují opakovaně, budou patrně kvalitní. 

  • Buďte se zvířetem v kontaktu

Zvířecí hotely často nefungují tak, že do nich svého mazlíčka umístíte a následující dny či týdny netušíte, co se s ním děje. Pokud chcete zůstat ve spojení a mít přehled, zvolte si místo, kde každý den zvířata fotí, někde je dokonce můžete sledovat prostřednictvím kamery. Výjimkou nejsou ani hotely, v nichž vám každý den sepíšou krátkou zprávu o tom, jak se váš parťák měl a co jej potkalo. 

  • Rezervujte si místo včas

V neposlední řadě nezapomeňte, že hotely pro zvířata jsou velmi žádané, a pokud si v červenci vzpomenete, že za týden odjíždíte a potřebujete svého psa ubytovat, nejspíš už bude pozdě. Začněte s výběrem a rezervací místa včas, především, pokud hledáte ubytování v období letních prázdnin či vánočních svátků.

3-hotely-pro-zvirata