Nezmeškej akci na Zásilkovnu za akčních 45 Kč pro objednávky do 15 kg

Bengálská kočka: malý leopard, který rád vyrazí na procházku

Vzhled divokých kočičích šelem a povaha (do značné míry) mírných koček domácích – to je bengálská kočka. Své vzezření, díky kterému se těší i značné oblibě, získaly křížením s divokou bengálskou kočkou z Asie. Aktivní povahou však připomínají také psy. Zvládnou se naučit různé povely, aportovat a vyrazit s nimi můžete i na procházku. To ale znamená, že se s vámi nemohou nudit a vaším úkolem je jim zábavu zabezpečit. 

bengalska-kocka

Okouzlující leopardí vzhled

Bengálskou kočku není složité poznat. Jejím typickým znakem jsou skvrny na srsti, které připomínají leopardí vzor, setkat se ale můžete i s mramorovanou kresbou. Vzhled divoké šelmy podporuje štíhlá, svalnatá a atletická postava, vzhledem k tělu menší hlava a pevný ocas. Bengálky mají krátkou a jemnou srst a péče o ni patří k těm méně náročným. 

Inteligentní a temperamentní společnice

Už samotný vzhled dává tušit, že tato kočka nestráví celý den stočená do klubíčka na vašem klíně. Přestože se jedná o milé a neagresivní plemeno, neskryje svůj temperament a divokost. Do bytu proto bengálce pořiďte spoustu hraček a škrabadel, velmi ráda totiž šplhá. Ocení i kočičí společnost, doporučují se však klidnější plemena, občas se totiž může projevovat lehce dominantně. Počítejte s tím, že se jí budete muset skutečně aktivně věnovat, zábava to však bude i pro vás. Je totiž velmi učenlivá a inteligentní a naučíte ji i nejrůznější povely. Svým charakterem se však nehodí pro začínající chovatele a stejně tak pro ty, kteří hledají tichá plemena – ráda si totiž povídá a mňoukání z jejích úst uslyšíte často.  

Klíčové informace

Hmotnost

4-7 kg

Délka života

9-13 let

Srst

krátká, jemná

Povaha

inteligentní, aktivní, temperamentní

Péče o srst a tělo

nenáročná