Z důvodů velkého počtu objednávek se může dodání prodloužit. Děláme co to dá :) Děkujeme za pochopení.

Mainská mývalí kočka: něžný obr, který vás bude milovat

Setkání s mainskou mývalí kočkou je pro milovníky těchto domácích zvířat neobyčejným zážitkem a často končí tím, že si domů pořídí nového mazlíčka. Mainky totiž mají nejen působivý vzhled, ale i skvělou povahu a v mnoha ohledech vyvrací mýty o běžném kočičím chování. 

mainska-myvali-kocka

Rysí uši, mývalí ocas

Mainskou mývalí kočku poznáte snadno podle její robustní postavy a dlouhé, husté srsti, která ovšem vyžaduje pravidelnou péči. Co se týče barvy srsti, setkáváme se s téměř neomezeným počtem variant – od bílé přes šedou a černou až k nejrůznějším vzorům. O vzhledu mainských koček vypovídá mnohé také jejich pojmenování, kdy k mývalovi odkazuje jejich huňatý a dlouhý ocas. Ušima se štětinkami na jejich koncích zase připomínají rysa. Jejich váha může dosahovat i 10 kg a je tak třeba počítat s vyššími náklady na krmivo. Jedná se o jedno z největších kočičích plemen vůbec, o to více překvapí svým přátelským charakterem, díky kterému se jim s oblibou přezdívá “něžní obři”. 

Kočka s psími vlastnostmi

Svou společenskou a mírnou povahou a oddaností ke svému páníčkovi mainky připomínají psy. Stejně jako oni se také naučí chodit na vodítku, aportovat a vynikají velkou učenlivostí a inteligencí. Zároveň jsou klidné, mírné, ale hrají si rády a ocení okolo sebe spoustu dalších lidí či zvířat. Snesou se s dalšími kočkami, psy i dětmi, které si dovedou velmi oblíbit. Svým charakterem se hodí i pro začínající chovatele. Zajímavé je i jejich mňoukání, které není příliš hlasité a připomíná spíše vrkání, takže vás nebudou rušit. Špatně však snášejí samotu, a pokud trávíte mnoho času mimo domov, raději se poohlédněte po jiném plemenu. 

Klíčové informace

Hmotnost

5-10 kg

Délka života

9-15 let

Srst

dlouhá, hustá

Povaha

přátelská, inteligentní, společenská, klidná

Péče o srst a tělo

střední až náročná