Cornish rex: kočka s ovčí srstí a výjimečným vzhledem

První kocour plemene cornish rex se narodil v roce 1950 v britském Cornwallu. A způsobil naprosté pozdvižení. Na rozdíl od svých sourozenců měl kudrnatou srst, která jeho majitelce připomínala srst králíků plemene astrex. Proto přídomek rex u tohoto plemene, které vzniklo spontánní mutací. Srst ale není to jediné, čím se cornish rexové od ostatních koček liší!

cornish-rex

Cornish rex jako věrný společník

Kočky tohoto plemene bývají často přirovnávány svou povahou k psům. Chtějí být totiž v centru dění. Ať už budete vařit nebo se sprchovat, můžete se spolehnout, že váš cornish rex vám bude sekundovat. Rozhodně se tak hodí do domácnosti, kde nebude často sám. Je to plemeno mazlivé i hravé a aktivní. Nedivte se, pokud vám bude šplhat po nábytku nebo po stromech na zahradě do závratných výšin. Také je vysoce inteligentní. Lehce se naučí aport a další povely, potěší ho kočičí hlavolamy a další interaktivní hračky. Je to zkrátka kočka, která se ráda baví. 

Kudrnáč s velkýma ušima

Cornish rexe snadno poznáte, i když nejste zrovna odborníkem na kočičí plemena. Z malé hlavy trčí velké uši a dívá se velkýma očima. Štíhlé a ladné tělo stojí na dlouhých nohách. Na pohled působí až křehce, ale nebojte se. Jakmile si rexe pochováte, zjistíte, že to žádný drobek není. Dalším nezaměnitelným znakem je zvlněná “ovčí” srst, která je hedvábně jemná. Její zbarvení může být prakticky jakékoliv, od bílé přes hnědou až po různé kresby. Dobrou zprávou je, že o srst není třeba nijak zvlášť pečovat. Časté kartáčování bude spíš na škodu.  

Klíčové informace

Hmotnost

3–⁠5 kg

Délka života

11–⁠15 let

Srst

krátká

Povaha

aktivní, hravá, společenská, inteligentní

Péče o srst a tělo

málo náročná