Nezmeškej akci na Zásilkovnu za akčních 45 Kč pro objednávky do 15 kg

Skotská klapouchá kočka: roztomilé plemeno se sovím vzhledem

Říká se, že kdyby kočka a sova měli potomka, vypadal by jako skotská klapouchá kočka. A důvodem jsou samozřejmě dopředu sklopené uši, originální poznávací znamení tohoto plemene vzniklé genetickou mutací, které mu dodává neuvěřitelně roztomilý kukuč. A nejenže roztomile vypadají, přesně taková je i jejich povaha.

skotska-klapoucha-kocka

Společník do bytu i na zahradu

Předky skotských klapouchých koček bychom našli na skotské farmě. Toto plemeno tak v sobě má velkou dávku odolnosti, bez níž by se v takovém prostředí neobešlo. Díky tomu jsou skotky velmi přizpůsobivé a nenáročné. Bez problémů vydrží v domácnosti plné hluku a lidí a stejně tak i v malém bytě s jedním páníčkem. Pár hodin o samotě zvládnou, ale společnost potřebují a nevadí jim ani ta zvířecí. Samozřejmě si rády hrají, a tak jim nezapomeňte nabídnout škrabadla a další hračky. Většinou vám ale ukážou svou láskyplnou, tichou a klidnou povahu

“Kulaté” plemeno s častými problémy

Na první pohled se zdá, že vše na těchto kočkách je kulaté a zaoblené. Mají velkou a kulatou hlavu s kulatýma očima, na které nestojí špičaté uši, jak jsme u koček zvyklí. Jejich krásný vzhled pak doplňuje i velmi příjemná, hustá a krátká srst (ačkoliv existují i skotky s delšími chlupy) v nejrůznějších barvách zahrnujících bílou, krémovou, hnědou nebo i vzory. Péče o ni není náročná. Bezproblémové však toto plemeno není. Za klapouchost je totiž zodpovědná genetická porucha, která může způsobovat i problémy s dalšími chrupavkami v těle. To vede k častým potížím s klouby.

Klíčové informace

Hmotnost

3–⁠6 kg

Délka života

11–⁠14 let

Srst

krátká i dlouhá

Povaha

klidná, tichá, milující

Péče o srst a tělo

málo náročná