Nezmeškej akci na Zásilkovnu za akčních 45 Kč pro objednávky do 15 kg

Milujete pohyb a aktivní životní styl? Pořiďte si Jack Russel teriéra

Jack Russel teriér získal své pojmenování po reverendu Johnu Russelovi, který byl vášnivým chovatelem psů. Specializoval se na chov teriérů, kteří byli schopni lovit lišky a další zvěř, k čemuž potřeboval psy s výbornou fyzičkou. Z jeho smečky pak vzešli Jack Russelové. A získali si oblibu po celém světě. 

jack-russell-terier

Pes, kterého jen tak neunavíte

Jack Russel teriéři jsou velmi energičtí a aktivní psi. Není tedy překvapením, že potřebují pravidelné procházky a cvičení. Tuto část rozhodně nepodceňujte, jinak budete mít doma nejen neklidného, ale hlavně destruktivního psího společníka. A to s ohledem na vybavení své domácnosti nejspíš nechcete. Jack Russelové jsou také dobrými lovci, pokud vás tedy zajímá tato oblast nebo se chcete věnovat agility, máte skvělého parťáka. A naučíte je i spoustě dalších kousků, jsou totiž velmi inteligentní a jen tak se neunaví. 

Už od štěněte myslete na dostatečnou socializaci. Přestože nebývají agresivní směrem k lidem, mohou tyto sklony projevit vůči menším zvířatům. Jsou neradi sami, mají rádi pozornost a rodinu hezky poblíž. Pokud jim toto splníte, získáte velmi oddaného psího přítele. 

Tělo stvořené k lovu

Ačkoliv Jack Russel teriérů bývá všude plno a jde o silné a vytrvalé plemeno, jedná se o malé psy s výškou mezi 25 až 30 cm. Mají krátkou srst bílé barvy s hnědými nebo černými fleky. Typickými znaky jsou velké uši, oči mandlového tvaru, silný krk a krátký, vztyčený ocas. Právě charakteristická stavba těla z nich dělá skvělé lovce drobných zvířat, protože jim umožňuje dostat se do úzkých prostor pod zemí. Dobrou zprávou, pokud si chcete Jack Russel teriéra pořídit, pro vás bude to, že jde obecně o zdravé a odolné plemeno. Nejčastějšími zdravotními komplikacemi jsou u nich kožní problémy a alergie, čemuž můžete předejít například volbou vhodných granulí pro malé psy

Klíčové informace

Velikost

malá

Váha

5–6 kg

Délka života

13–16 let

Srst

krátká 

Povaha

inteligentní, energická, společenská

Nároky na pohyb

vysoké