Nezmeškej akci na Zásilkovnu za akčních 45 Kč pro objednávky do 15 kg

Proč je německý ovčák jedním z nejpopulárnějších plemen?

Inteligence, oddanost a také pracovitost dávají německým ovčákům reputaci jednoho z nejlepších služebních psů. Stejně tak jsou ale oblíbení i v běžných domácnostech. Patří tak k nejpopulárnějším psím plemenům na světě a své místo mají také v pop-kultuře, kdy se objevili v mnoha seriálech i filmech. I přes to ale možná o tomto plemeni mnoho nevíte. Zjistěte, zda se bude hodit právě k vám.  

nemecky-ovcak

Německý ovčák: hledač drog i ochránce

Němečtí ovčáci vynikají svou odvahou a inteligencí, patří k těm vůbec nejchytřejším psím plemenům. To jsou zároveň důvody, proč jsou využíváni jako služební psi u policie, armády, záchranářů a dalších profesionálů. Dovedou vyhledávat drogy, odhalit bomby nebo pohřešované osoby. Zároveň velmi oddaně chrání svého pána a vynikají svým hlídacím instinktem. Pokud hledáte plemeno, které bude váš majetek nebo dům svědomitě hlídat ve dne v noci, je to německý ovčák

Tomu všemu ale musí předcházet výcvik. Tito psi jsou vysoce aktivní (ocení tak psí granule pro aktivní psy) a potřebují spoustu cvičení. Trénink je ale díky jejich povaze snadný a svého mazlíčka můžete naučit spoustu triků. Určitě si na něj ale najděte dostatek času, abyste se vyhnuli destruktivnímu chování. Ovčáci mají velmi silné žvýkací svalstvo, takže pro ně v případě nudy není problém zničit na co přijdou. Také si dejte pozor na včasnou socializaci vzhledem k jejich teritoriálním sklonům.     

Pes, který je připraven na nepříznivé podmínky

Německý ovčák je středně velké plemeno s robustní a atletickou stavbou těla. Jsou svalnatí a silní, s širokým hrudníkem a osvalenýma nohama, které z nich dělají velmi rychlé běžce. Typickým znakem je také hustá srst, a to především v oblasti hrudníku a krku. Díky tomu zvládají dobře chladné podmínky. Existuje několik barevných variant srsti, nejčastěji se ale setkáváme s černým a hnědým zbarvením. Počítejte ale s poměrně výrazným línáním, takže se vybavte kvalitním kartáčem a připravte se na pravidelné vyčesávání. 

Klíčové informace

Velikost

středně velká

Váha

22–40 kg

Délka života

9–⁠13 let

Srst

krátká až středně dlouhá

Povaha

inteligentní, aktivní, odvážná

Nároky na pohyb

střední