Z důvodů velkého počtu objednávek se může dodání prodloužit. Děláme co to dá :) Děkujeme za pochopení.

Proč pes žere trávu?

Víte, že pes žere trávu často i proto, že se jednoduše nudí? Pes žere trávu z mnoha důvodů, z nichž každý je něčím zajímavý a v podstatě se nedá nijak obejít ani nahradit, takže určitě této činnosti svému pejskovi nebraňte, protože jak bude řečeno, pejsek ví, co dělá.

Tráva je opravdu vítanou součástí jeho jídelníčku!

pes-zere-travu

PES ŽERE TRÁVU, protože se nudí, nebo na ni má jednoduše chuť

Nejkurioznější důvod! Ano, i to se může stát… pes ví, že kousání trávy mu dělá dobře z níže uvedených důvodů, tak proč to nedělat ve chvíli, kdy se trochu nudí. Nebo, když má naprosto rozpustilou náladu a čerstvá tráva tak voní. Možná ani žvýkací  masíčko k odvedení pozornosti nebude stačit. 

To je pak důvod, proč psy rádi žerou trávu zjara, když je čerstvá a voňavá. Prostě jim v tu chvíli vyloženě chutná. Nebo ve chvíli, kdy jsou spokojeni, ale trochu se nudí a chtějí být rozverní.

TIP: Radost z čerstvé trávy můžete psovi udělat i kočičí mističkou s trávou. Je jemná, neřezavá a pejsek také čas od času nepohrdne.

PES ŽERE TRÁVU, protože si čistí žaludek

To je nejčastější důvod, proč pes okusuje trávu, dokonalý instinkt, jak si pomoci ve chvíli, kdy mu z nějakého důvodu jídlo nesedlo. Že vašeho chlupáče trápí nepohodlí v žaludku poznáte podle toho, že zvíře velmi spěchá, aby si trávu ukouslo a sežvýkalo velmi rychle, doslova ji polyká. Nedokonale rozkousaná stébla trávy pak žaludek podráždí a pes obsah žaludku vyzvrací, čímž se mu uleví. Pes často záměrně jde po ostřejších travách typu ostřice, kostřava nebo pýr, ale v akutní nouzi jde i po druzích okrasných trav.

PES ŽERE TRÁVU, protože si doplňuje vitamíny

Chuť na trávu mají nejen psy, ale i kočky, často proto, že si chtějí instinktivně doplnit vitamíny a minerály. Že právě to je důvodem rozmarných chutí vašeho miláčka poznáte tak, že trávu žere poměrně pravidelně, rád a nezvrací ji, vybírá si spíše trávu měkčí a důsledněji ji žvýká. Nečistí si žaludek, ale doplňuje živiny. V takovém případě mu můžete pomoci tím, že zkvalitníte stravu – doporučuje se více vlákniny, případně i vitamínů a minerálů.  

TIP: Zdravé a dobře fungující trávení u svého psa můžete podpořit přímo na míru, podívejte se na naši nabídku doplňků pro zdravé trávení.

Víte, že:

  • Příliš častá konzumace trávy může naopak působit masožravcům zažívací potíže, podrážení žaludku a zánět žaludku?
  • Dávejte pozor, aby pes žral trávu na čistém místě. Pamatujte, že například města často ošetřují trávník kolem chodníku jedovatými přípravky proti plevelu.
  • Nenechávejte psa žrát trávu poté, co byl trávník hnojen průmyslovými hnojivy.
  • Pes jako masožravec potřebuje i rostlinné složky, více tedy žerou trávu psi, kteří jsou krmeni vysoce proteinovou stravou bez dostatku vlákniny.