Nezmeškej akci na Zásilkovnu za akčních 45 Kč pro objednávky do 15 kg

Balinéská kočka: elegantní tanečnice s uhrančivýma očima

Balinéské či balijské kočky jsou vlastně dlouhosrstou variantou siamských koček. Objevily se v 50. letech 20. století v USA a překvapivě tak nemají nic společného s oblíbeným dovolenkovým rájem. Pojmenování je odvozeno od jejich elegantního pohybu, který připomíná ladnost tanečnic z Bali. Čím dalším okouzlují?

balineska-kocka

Balinéské kočky jako upovídané plemeno

Přítulnost, inteligence a zvědavost, to je definice povahy balinéských koček ve zkratce. Jedná se o přítulné plemeno plné energie, které si rádo hraje a zapojuje se do aktivit ve svém okolí. A to i po zvukové stránce. Tyto kočky jsou velmi hlasité a komunikativní, připravte se tedy na časté mňoukání, právě tak vyjadřují své emoce. Vynikají přirozeným temperamentem, který nejraději projevují při hraní, lovení hraček nebo i tréninku a učení se novým trikům. Nejlépe jim bude v rodinách, kde nebudou příliš často samy, vyžadují totiž poměrně hodně pozornosti svých majitelů, kterým se však odměňují věrností a oddaností. 

Srst, která bere dech

Balinéské kočky jsou středně velkým plemenem, které okouzluje elegancí, štíhlým tělem a dlouhýma nohama i ocáskem. Charakteristický výraz jim dodávají mandlové oči, které jsou často zbarveny do modra. K výrazným rysům patří samozřejmě také dlouhá, hedvábná srst, která může být zbarvena do mnoha různých odstínů včetně čokoládových a karamelových tónů. Nejčastěji však mají balinésanky světlé zbarvení s tmavěji zbarenými tlapkami, ocasem, ušima a tváří. Neobejdete se bez pravidelného kartáčování, díky čemuž předejdete zacuchání srsti. Plemeno je obecně zdravé, nezapomeňte však vybrat vhodné a kvalitní granule pro kočky a důležité je i pravidelné očkování a prohlídky u veterináře. 

Klíčové informace

Hmotnost

48 kg

Délka života

14–⁠20 let

Srst

středně dlouhá až dlouhá

Povaha

komunikativní, energická, zvídavá

Péče o srst a tělo

středně náročná