Barmská kočka: moudrost a něha ve vznešeném těle

Barmské kočky mají svůj původ v Thajsku. Poprvé se objevily v polovině 20. století, a to díky křížení thajských koček s dalšími plemeny. Ačkoliv mohou podle pojmenování svádět k záměně s plemenem birma, nemají spolu takřka nic společného. Zjistěte více o láskyplné a inteligentní povaze barmských koček!

barmska-kocka

Barmské kočky jako upovídaní mazlové

Moudrost a oddanost, to jsou klíčové prvky povahy barmských koček. Jedná se o skutečné mazlíky, kteří si vám přijdou schrupnout na klín a ocení vaši blízkost a fyzický kontakt. Jsou velmi něžné a oddané svým majitelům, hodí se do rodin s dalšími zvířaty i dětmi. Díky své mírumilovnosti se totiž snesou s každým. V obklopení lidí jsou šťastné a zapojují se do veškerého dění. A také si s vámi budou rády povídat. Pomocí mňoukání, které může být i hlasité, totiž komunikují a vyjadřují své potřeby. 

Barmské kočky vynikají i vysokou inteligencí a rychle se učí. Jsou aktivní a zvídavé a není problém je naučit jednoduché povely. Mentální stimulace je pro ně velmi důležitá, takže jim nezapomeňte zajistit dostatek interaktivních hraček pro kočky a zábavných aktivit.

Srst v neobvyklých barvách

Barmské kočky jsou středně velkým plemenem a elegantním tělem a kulatou hlavou. Mají výrazné oči mandlového tvaru s obvykle zlatohnědou barvou. Jejich srst je krátká, lesklá a na dotek hebká. Charakteristickým znakem je její barva, která může být hnědá nebo modrá. Péče o srst barmských koček není náročná a postačí pravidelné kartáčování. Aby si tito mazlíčci zachovali štíhlou postavu a zdravou kondici, zajistěte jim vhodné granule pro kočky a dostatek pohybu a aktivit. Pak se budou hodit i do bytu. 

Klíčové informace

Hmotnost

4–⁠6 kg

Délka života

12–⁠18 let

Srst

krátká

Povaha

inteligentní, společenská, oddaná

Péče o srst a tělo

méně náročná