Unikátní spojení oblíbených plemen, to je kočka ragamese

Ragamese je relativně nové a velmi zajímavé kočičí plemeno. Kombinuje krásu a energii dvou populárních plemen, a to ragdoll a siamské kočky. Cílem křížení bylo spojení klidné a láskyplné povahy ragdollů s elegancí siamek. A jeho vzrůstající popularita vypovídá o tom, že se spojení povedlo. Získají si kočky ragamese i vás?  

ragamese

Ragamese: přítulné a komunikativní plemeno

Do povahy koček ragamese se promítají rysy obou původních plemen. Ke klíčovým vlastnostem patří hravost a vysoká míra energie. Ragamesové se rádi zapojují do nejrůznějších her a cvičení a potřebují pro spokojený život dostatek aktivity a podnětů. S tím souvisí i jejich vrozená zvědavost a inteligence. Připravte se na to, že prozkoumají každý centimetr ve svém okolí. Od ragdollů “zdědilo” plemeno velkou přítulnost a chuť trávit čas ve společnosti svých majitelů. Podobně jako siamské kočky jsou i ragamesové velmi komunikativní, a připravte se tak na hlasité mňoukání nebo “štěbetání”.

Srst, která se mění s věkem

Ragamese je středně velké plemeno s dobře vyvinutým svalstvem. Má kulatou hlavu s výraznýma, často modrýma očima a o něco delší uši. Srst je středně dlouhá a hedvábně jemná. Může mít celou řadu barevných variant, od šedé a hnědé až po čokoládovou či černou, běžné jsou i kombinace barev nebo vzory. Barva srsti se může také měnit s věkem, což je častý jev u obou rodičovských plemen. Koťata se tak mohou narodit se světlou srstí, která v dospělosti tmavne. Srst vyžaduje pravidelnou péči zahrnující především častější kartáčování, aby se zamezilo zacuchání. Podpořit její zdraví a vzhled můžete i za pomoci vhodně zvolených granulí pro kočky

Klíčové informace

Hmotnost

5–⁠9 kg

Délka života

12–⁠20 let

Srst

středně dlouhá

Povaha

hravá, přítulná, společenská

Péče o srst a tělo

středně náročná