Tonkinské kočky: společenské plemeno s výraznýma očima

Tonkinské kočky v sobě spojují nejlepší vlastnosti dvou velmi populárních plemen – barmské a siamské kočky. Výsledkem jsou mazlíčci plní energie, hravosti a přítulnosti s výraznýma očima a hedvábnou srstí. Plemeno vzniklo v 60. letech 20. století v USA a ačkoliv bylo nejdříve považováno za variantu siamských koček s novým zbarvením, později bylo uznáno za samostatné. Zjistěte, čím je jedinečné!

tonkinese

Plemeno, které vám bude nablízku

Pokud máte pocit, že kočky jsou tak trochu odtažití tvorové, kteří mají rádi svůj klid, tonkinské kočky vás překvapí. Jde o neuvěřitelně společenské plemeno, které rádo tráví čas po boku svých majitelů a zapojí se do veškerého dění okolo. Bude vyžadovat vaši pozornost a lásku, ke svým majitelům se dovede velmi připoutat. Je také velmi přátelské a dokonce se tito chlupáči rádi seznamují i s cizími lidmi. Tonkinské kočky vynikají vysokou inteligencí a rychle se učí, takže se nebojte ani interaktivních hraček. Díky své přizpůsobivosti bez problémů zvládnou život v bytě i v domě.

Oči, které nepřehlédnete

Tonkinské kočky se řadí mezi středně velká plemena. Mají elegantní a svalnaté tělo, krátký a silný krk a hlavu zaobleného tvaru s výraznýma mandlovýma očima, jejichž barva se liší podle zbarvení srsti. Mohou být modré, zelené i zlaté. Srst tohoto plemene je jemná a krátká a setkáme se s bohatou škálou barevných variant. Běžné je jednobarevné zbarvení, ale i nejrůznější vzory. Péče o srst tohoto plemene je snadná, postačí pravidelné kartáčování. Ke zdravému životu je zapotřebí zajistit jim prostor pro vybití energie a také udržovat jejich optimální váhu díky vhodně zvoleným granulím pro kočky

Klíčové informace

Hmotnost

4–⁠8 kg

Délka života

12–⁠14 let

Srst

krátká

Povaha

přátelská, společenská, inteligentní

Péče o srst a tělo

méně náročná