Z důvodů velkého počtu objednávek se může dodání prodloužit. Děláme co to dá :) Děkujeme za pochopení.

Burmilla: elegantní a přítulný kříženec

Příběh plemene burmilla se začal psát v roce 1981, kdy se v Anglii narodila koťátka vzniklá křížením britské krátkosrsté kočky a birmy. Tato “nehoda” však byla přijata s nadšením a už v roce 1984 se plemeno dočkalo oficiálního uznání. Mix elegantního vzhledu a jemné povahy spolu s jejich stříbrnou srstí okouzlil mnoho milovníků koček po celém světě. Získá si i vás?

burmilla

Klidná síla burmilly

Plemeno, které se snadno přizpůsobí životu v bytě i venku, to je burmilla. Stejně tak se hodí pro všechny věkové skupiny a díky své mírumilovnosti se stane skvělým společníkem i v rodinách s dětmi. Jedná se o velmi přátelské kočky, které si s lidmi vytváří silné pouto, a také se rády mazlí. Jsou klidné a tiché, pokud mňoukají, vydávají jen velmi jemné zvuky. Vynikají vysokou oddaností, jsou společenské a rády se zapojují do všech aktivit ve svém okolí. Zároveň však patří k plemenům samostatným a potřebují vlastní prostor. 

Kouzlo stříbrné srsti

Burmilla je středně velké a elegantní plemeno s kulatou hlavou a velkýma, nejčastěji zelenýma očima, které dodávají inteligentní a mírný výraz. Charakteristickým rysem plemene je jemná srst stříbrné až zlaté barvy, která může mít i tmavou kresbu. Srst je středně dlouhá a vyžaduje pravidelné kartáčování pro zachování zdravého vzhledu a lesku. Obecně burmilly netrpí žádnými specifickými chorobami. Stejně jako v případě dalších kočičích plemen ale i u nich platí, že je třeba dbát na péči o uši a zuby, zajistit mazlíčkům dostatek aktivity a také zvolit kvalitní granule pro kočky

Klíčové informace

Hmotnost

4–⁠7 kg

Délka života

12–⁠15 let

Srst

polodlouhá

Povaha

mírná, přítulná, přátelská

Péče o srst a tělo

středně náročná