Rhodéský ridgeback má lov v krvi

Za původem plemene rhodéský ridgeback bychom se museli vydat do Afriky, a to konkrétně do Zimbabwe (dříve Rhodesie). Tam bylo toto plemeno chováno pro lov velkých divokých zvířat, jako jsou lvi či gepardi. Své kořisti dokázal pronásledovat dlouhé hodiny a odtud pramení jeho houževnatost. Dnes je oblíbený jako společník i perfektní hlídač. Bude se hodit i pro vás?

rhodesky-ridgeback

Rhodéský ridgeback jako obezřetný hlídač

Jak asi tušíte, do povahy rhodéského ridgebacka se stále promítají jeho lovecké kořeny. Vyniká skvělými instinkty a dovede pronásledovat podle pachu svou kořist. S tréninkem proto začínejte na vodítku, aby nehrozilo pronásledování jiných psů. Zároveň je velmi věrný své rodině, což se může projevovat i ochranářskými sklony a obezřetností vůči cizím lidem a zvířatům. Pro šťastný život potřebuje dostatek pozornosti a tréninku. Vyniká vysokou houževnatostí, odolností a velkou mírou energie, a pokud ji nemá kde vybít, nuda ho může vést k destruktivnímu chování. V tomto případě uděláte dobře, pokud pro něj zvolíte granule pro aktivní psy

Srst jako poznávací znamení

Rhodéský ridgeback se vyznačuje charakteristickým pruhem srsti širokým až 5 cm rostoucím v protisměru na jeho hřbetu. Srst je krátká, hustá a lesklá a může být zbarvená od pšeničného odstínu až po červenohnědé tóny. Někdy se objevuje i černá maska na čumáku. Rhodéský ridgeback má obvykle atletickou, silnou a svalnatou postavu s dobře vyvinutýma nohama. Typická je i hlava s širokou lebkou, tmavé a oválné oči a vysoko postavené uši. Toto plemeno patří obecně k těm zdravějším, ale stejně jako u ostatních větších plemen i zde je dobré se připravit na onemocnění kloubů. 

Klíčové informace

Velikost

velká

Váha

32–45 kg

Délka života

10–12 let

Srst

krátká

Povaha

inteligentní, ostražitá, ochranářská

Nároky na pohyb

střední až vyšší