EXTRA SLEVA 10% na značku ONTARIO | Kód: ONT10

Jak přejít na nové krmivo?

Čas od času každý z nás musí svému pejskovi změnit krmivo. Ať je to již z důvodu problémů se stávajícím krmením, protože stárne a je třeba přejít na dospěláckou či seniorskou stravu a nebo jednoduše proto, že máme chuť dát mu něco nového. Bez ohledu na důvody je změna stravy nedílnou součástí psího a chovatelského života.Pro mnohé z našich psů je však změna potraviny prvním krokem k zažívacím obtížím a návštěvě veterináře. Ale nemusí to tak být! Postupujte podle těchto jednoduchých pravidel a změna jídelníčku vašeho chlupáče bude velice snadná.

Trávící ústrojí vašeho psa potřebuje čas na přizpůsobení se změnám. Zvláště pak pokud byl krmen jedním druhem stravy delší dobu. Jeho tělo potřebuje čas pro tvorbu těch správných enzymů pro strávení konkrétní potravy. Pro trávení hovězího masa a rýže jsou zapotřebí jiné enzymy než u ryb a zeleniny.

miska-krmiva

Postupem času si psí trávení zvykne vyrábět ty správné druhy enzymů pro určitý druh stravy a změníte-li jeho krmivo neočekávaně bude jeho tělo nepřipravené a neschopné ten nápor zvládnout. Zavádíme-li však novou stravu postupně, má tělo čas se přizpůsobit a začít produkovat správné enzymy pro svoji práci.

Pokud se rozhodnete změnit značku krmiva, přechod proveďte postupným přimícháním nového krmiva do krmiva starého až staré krmivo zcela nahradíte.

Například:

  • 1-2 den: 75% starého + 25% nového krmiva
  • 3-4 den: 50% / 50%
  • 5-6 den: 25% / 75%
  • od 7 dne 100% nového krmiva

 

Pokud se u psa projeví průjem, zpravidla brzy odezní. Pokud budou mít takové problémy závažnější průběh či budou trvat týden až 14 dní, je třeba krmivo vysadit.  U pejsků s obzvláště citlivým zažíváním protáhněte tuto změnu až na 10 dní.

Změnu provádějte pomalu. Nikam nespěchejte. Nepřekrmujte. Kontrolujte jeho exkrementy a pokud budou výrazně měkčí než obvykle uberte na tempu. Nezapomínejte však, že každý pes je stejně jedinečný jako jeho páneček. Neexistují dva úplně stejní psi. Přistupujte ke svému mazlíčkovi jako k jedinečné osobnosti.